Բնական ռեսուրսների իրավունք, էներգետիկայի իրավունք, էկոլոգիական իրավունք, իրավական ակտերի մշակում, առևտրային արբիտրաժ, դատավարություն
Լեզուներ.
Հայերեն
Ռուսերեն
Անգլերեն
Սայադ Բադալյանը գրասենյակի ավագ իրավաբաններից է և մասնագիտացած է բնական ռեսուրսների, էներգետիկայի և էկոլոգիական իրավունքի բնագավառներում:
Նա հաճախորդներին խորհրդատվություն է մատուցում օգտակար հանածոների արդյունահանման իրավունքի ձեռքբերման և իրականացման հարցերում, ներկայացնում է նրանց շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման գործընթացում: Նա նաև խորհրդատվություն է մատուցում հանքարդյունահանման աշխատանքների ժամանակ անվտանգության ապահովման և շրջակա միջավայրի պաշտպանության կարգավորումների վերաբերյալ:
Սայադ Բադալյանը նաև քաղաքացիական և վարչական դատավարությունում ներկայացուցչության մեծ փորձ ունի:
Նա նաև մասնակցել է մի շարք օրենսդրական ակտերի նախագծերի մշակմանը, այդ թվում` ՀՀ ընդերքի մասին օրենսգրքի և «Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի:
- Խորհրդատվություն է տրամադրել Lydian International, Fortune Resources և այլ ընկերությունների` հանքարդյունաբերության ոլորտում ներդրումային ծրագրերի վերաբերյալ:
- Ներկայացրել է «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ շահերը «Լեռ-Էքս» ՍՊԸ բաժնեմասի ձեռք բերման գործարքում:
- Խորհրդատվություն է տրամադրել «Տաշիր» ընկերությունների խմբին «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ բաժնետոմսերի ձեռքբերման վերաբերյալ:
- Ներկայացրել է ՀՀ կառավարությանը «Որոտանի հիդրոէլեկտրակայանների համալիր» ՓԲԸ գույքի օտարման գործարքում:

Sayad Badalyan is one of the senior lawyers specialized in Natural Resources, Energy and Environmental Law.
Sayad advises clients in connection with acquisition of mining rights, provision of legal accompaniment in environmental impact assessment. He also provides legal assistance in maintenance of legislative requirements of nature protection and work safety in mining sector.
He is specialized in civil and administrative litigation.
Sayad is experienced in the sector of regulatory legislation development and has participated in drafting of numerous legal acts, such as RA Mining Code and RA Law on Environmental Impact Assessment.
Provided comprehensive legal support to Lydian International, Fortune Resources and other companies regarding planned investment in mining sector of Armenia.
Advised Zangezur Copper Molybdenum Combine CJSC in connection with acquisition of shares of Ler-Ex LLC mining company.
Advised RA Government regarding the transaction of acquisition of Vorotan Complex of HPP CJSC assets by Contour Global subsidiary.
Advised Tashir Group in connection with the transaction of acquisition of “Electric Networks of Armenia” CJSC shares.
Provided legal assistance to a foreign investor in the construction activities of gas-turbine power plants in Vanadzor and Meghri.