Բնական ռեսուրսների իրավունք, էներգետիկայի իրավունք, էկոլոգիական իրավունք, իրավական ակտերի մշակում, առևտրային արբիտրաժ, դատավարություն
Լեզուներ.
Հայերեն
Ռուսերեն
Անգլերեն
Սայադ Բադալյանը գրասենյակի ավագ իրավաբաններից է և մասնագիտացած է բնական ռեսուրսների, էներգետիկայի և էկոլոգիական իրավունքի բնագավառներում:
Նա հաճախորդներին խորհրդատվություն է մատուցում օգտակար հանածոների արդյունահանման իրավունքի ձեռքբերման և իրականացման հարցերում, ներկայացնում է նրանց շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման գործընթացում: Նա նաև խորհրդատվություն է մատուցում հանքարդյունահանման աշխատանքների ժամանակ անվտանգության ապահովման և շրջակա միջավայրի պաշտպանության կարգավորումների վերաբերյալ:
Սայադ Բադալյանը նաև քաղաքացիական և վարչական դատավարությունում ներկայացուցչության մեծ փորձ ունի:
Նա նաև մասնակցել է մի շարք օրենսդրական ակտերի նախագծերի մշակմանը, այդ թվում` ՀՀ ընդերքի մասին օրենսգրքի և «Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» ՀՀ օրենքի:
- Խորհրդատվություն է տրամադրել Lydian International, Fortune Resources և այլ ընկերությունների` հանքարդյունաբերության ոլորտում ներդրումային ծրագրերի վերաբերյալ:
- Ներկայացրել է «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ շահերը «Լեռ-Էքս» ՍՊԸ բաժնեմասի ձեռք բերման գործարքում:
- Խորհրդատվություն է տրամադրել «Տաշիր» ընկերությունների խմբին «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ բաժնետոմսերի ձեռքբերման վերաբերյալ:
- Ներկայացրել է ՀՀ կառավարությանը «Որոտանի հիդրոէլեկտրակայանների համալիր» ՓԲԸ գույքի օտարման գործարքում:

Право природных ресурсов, Регулирование в сфере энергетики, Право окружающей среды, Сфера контроля и регулирования, Коммерческий арбитраж и судебное разбирательство
Языки:
Русский
Английский
Армянский
Г-н Бадалян является одним из старших юристов ILG, специализированных в сферах природных ресурсов, энергетики и окружающей среды.
Саяд Бадалян консультирует клиентов в связи с приобретением прав недропользования, а также представляет интересы клиентов по вопросам оценки воздействия на окружающую среду. Он также консультирует в сферах законодательного регулирования безопасности осуществления горных работ и соблюдения норм по защите окружающей среды во время горных работ.
Он специализируется в гражданском и административном процессах.
Г-н Бадалян также имеет богатый опыт работы в подготовке проектов законодательных актов, таких как кодекс РА «О недрах» и закон РА «Об оценке воздействия на окружающую среду».
Консультирование Lydian International, Fortune Resources и иных компаний в связи с инвестиционными проектами в горнодобывающей отрасли.
Представление интересов ЗАО «Зангезурский медно-молибденовый комбинат» в сделке по приобретению доли в ООО «Лер-Экс».
Представление Правительства РА в сделке по отчуждению имущества ЗАО «Воротанский комплекс гидроэлектростанций».
Представление интересов Ташир Групп в связи с приобретением акций ЗАО «Электрические сети Армении».
Консультирование иностранного инвестора в связи с строительством газотурбинной электростанции в Ванадзоре и в Мегри.
Член Палаты адвокатов Армении
Член Союза юристов Армении
Член Всеармянского союза юристов
Начиная с 2011 года Саяд Бадалян преподает в факультете права Ереванского государственного университета.